Volvo V60 od 159 000 dealer Volvo Euroservice Volvo Warszawa lato w miescie (1)

Historia marki Volvo

Volvo Car Corporation to znany i ceniony szwedzki producent samochodów osobowych działający nieprzerwanie od 1927 roku. Siedziba firmy znajduje się w Göteborgu. Marka należy do chińskiego koncernu Geely. Obecnie Grupa Volvo posiada fabryki w 19 krajach i działa na ponad 180 rynkach na całym świecie.

Volvo jest synonimem bezpieczeństwa, solidności oraz dbałości o każdy szczegół wykończenia. Na przestrzeni wieloletniej działalności marki jakość, komfort i bezpieczeństwo podróży zawsze stanowiły wartości nadrzędne, którym bezkompromisowo wierny jest każdy projekt i każdy nowy model. Współcześnie jako wartość dodaną można wskazać szereg programów i rozwiązań, dzięki którym samochody Volvo są coraz łatwiej dostępne i oferowane na korzystnych warunkach finansowych.

Od łożysk kulkowych do historii motoryzacji

Historia samochodów, które od blisko wieku tworzą historię motoryzacji zaczęła się przypadkowo. Pracujący w szwedzkiej fabryce łożysk kulkowych SKF Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson spotkali się w jednej z goteborskich restauracji. Ich spotkanie, jak już wspomnieliśmy, było zupełnie przypadkowe, a temat rozmowy… No cóż, zaczęli rozmawiać o wspólnej pasji, jaką była motoryzacja. Był rok 1924. Trzy lata później z fabryki w Hisingen wyjechał pierwszy egzemplarz modelu o nazwie OV4. Ten moment uznany jest za oficjalną datę narodzin Volvo, która przypada na 14 kwietnia 1927 rok.

Sukces Volvo opiera się na trzech założeniach. Zostały one jasno sformułowane przez Gabrielssona i Larsona już na etapie projektowania pierwszego pojazdu, który:

– powinien mieć prostą konstrukcję,
– swój sukces rynkowy powinien opierać na wysokiej jakości, a nie na niskiej cenie,
– powinien powstać na bazie własnych, a nie zakupionych komponentów.

Volvo jest wierne powyższym założeniom do dnia dzisiejszego, dzięki czemu samochody marki cieszą się tak dużym uznaniem wśród kierowców na całym świecie. Wyróżnia je skandynawski styl, – eleganckie wzornictwo i niezawodność, jakiej inni producenci mogą Volvo jedynie pozazdrości.

Od Jakoba do globalnej ekspansji koncernu

Pierwszy model Volvo potocznie nazywany był Jakobem. Był to kabriolet wzorowany na amerykańskich samochodach z czterocylindrowym silnikiem o mocy 28 KM. W 1929 roku z linii produkcyjnej zjechał model PV651. Był to samochód innowacyjny. Jako pierwszy został wyposażony w sześciocylindrowy silnik chłodzony wodą. PV651 dodatkowo posiadał hydrauliczne hamulce i zsynchronizowaną skrzynię biegów. W tym czasie Volvo rozpoczęło również montaż ciężarówek i autobusów. Pojazdy te na pewien czas zdominowały produkcję, co doprowadziło do pewnego spowolnienia w sektorze samochodów osobowych. Dopiero podczas wojny Volvo rozpoczęło prace nad nowym samochodem osobowym. Był to model PV444, który stylistyką nawiązywał do samochodów amerykańskich, lep pod względem techniki i dopracowania odpowiadał bardziej wyśrubowanym wymogom europejskim. W 1953 roku PV444 był najczęściej sprzedawanym samochodem w Szwecji.

W okresie powojennym Volvo było liderem w produkcji pojazdów użytkowych. Marka na stałe zapisała się w historii motoryzacji jako producent pierwszej ciężarówki, autobusu i traktora z silnikiem Diesla. Równolegle do produkcji pojazdów użytkowych marka powoli budowała swoją pozycję producenta superluksusowych samochodów osobowych. Projektanci Volvo próbowali swoich sił także w produkcji samochodów sportowych.

W 1957 roku na ulicach pojawił się nowy model Volvo 120 Amazon. Charakteryzował się awangardową jak na tamte czasy sylwetką i niespotykanym wlotem powietrza w chłodnicy, ale to nie dlatego trwale zapisał się na kartach historii motoryzacji. W modelu Amazon projektanci po raz pierwszy zastosowali trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. To był pierwszy krok na drodze do budowania wizerunku pojazdów komfortowych, ale i bezpiecznych.

Globalna ekspansja koncernu rozpoczęła się w latach 60-tych XX wieku. Towarzyszyło temu otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pod Goteborgiem, co znacząco zwiększyło roczną produkcję samochodów marki. Dwa lata później Volvo wypuściło na rynek model 144, który został uznany za najbardziej zaawansowany technologicznie samochód na świecie. Na to wyróżnienie model zasłużył m.in. dzięki:

– wyposażeniu w strefy kontrolowanego zgniotu,
– wyposażeniu w hamulce tarczowe we wszystkich kołach,
– wyposażeniu w pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie,
– wprowadzeniu urządzenia kontrolującego emisję spalin.

Volvo Technical Center

Początek lat 70-tych XX wieku to kolejny krok milowy w rozwoju marki i oferowanych przez nią pojazdów. W tamtym czasie powstało Volvo Technical Center. Ośrodek służył przeprowadzaniu eksperymentów i testowaniu nowych pojazdów. Testowano tam m.in.: system ABS, poduszki powietrzne oraz teleskopowe zderzaki.

Kolejny rozwój technologii bezpieczeństwa przypadł na lata 90-te XX wieku. Wówczas na drogach pojawiły się modele Volvo wyposażone w SIPS – system chroniący przed skutkami zderzeń bocznych oraz basy bezpieczeństwa z mechanizmem samoregulacji.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Nobile Cars – dealer i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Nobile Cars – dealer i serwis Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.