TRANSPORT ROWERU SAMOCHODEM

bagażnik na rower na hak do Volvo wybór Kasia Glinka

Poznaj zasady i akcesoria do bezpiecznego transportu rowerów

Teraz akcesoria rowerowe z rabatem 15% lub 30% w pakiecie

JAK PRZEWIEŹĆ ROWER SAMOCHODEM

Kiedy zbliża się sezon na wyjazdy urlopowe i sprzyjające mu wycieczki rowerowe musimy zastanowić się, jak przewieźć rowery samochodem  ze sobą. Ważne jest bezpieczne przewiezienie rowerów do miejsca docelowego.

W zależności od liczby rowerów a także liczby podróżujących samochodem osób do rozpatrzenia mamy szeroki wachlarz możliwości transportowych naszych rowerów dopuszczonych przez polskie prawo:

 • na dachu z wykorzystaniem rowerowego bagażnika dachowego,
 • na haku – z wykorzystaniem rowerowego bagażnika montowanego na hak,
 • w wewnętrznej przestrzeni bagażowej, najczęściej po złożeniu tylnych kanap,
 • w przyczepce.

Wybór którejkolwiek z powyższych opcji warto rozpatrzyć również pod kątem:

 • rodzaju posiadanych rowerów – mniejszych/większych, lżejszych/cięższych,
 • rodzaju nadwozia samochodu – np. sedan, kombi vs SUV,
 • czy też preferowanego stylu jazdy.

Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym postaramy się przedstawić dostępne produkty oraz wady i zalety każdego z rozwiązań transportu roweru samochodem.

PRZEWOŻENIE ROWERÓW NA DACHU – DACHOWY BAGAŻNIK ROWEROWY

DACHOWY BAGAŻNIK ROWEROWY

Rowerowy bagażnik dachowy wybierany jest często przez osoby posiadające samochody w nadwoziu sedan czy kombi, jak np. Volvo S60 czy V60 ale nie jest to regułą. Na ulicach i drogach zauważamy również tego typu bagażniki w samochodach typu SUV. Z pewnością w pierwszym przypadku, kiedy samochody są niższe łatwiej o montaż rowerów na bagażnik.
Bagażnik ten składa się z dwóch elementów: bagażnika bazowego czyli belek (dla każdego roweru jednej) oraz uchwytu rowerowego i wymaga poprzeczek montowanych do relingów zintegrowanych z samochodem lub karoserii auta, najczęściej 2 sztuk. Pozwala na jednoczesne przewiezienie nawet 6 rowerów (wtedy potrzebujemy 6 uchwytów na rower).

PORADNIK ROWEROWY - JAK PRZEWIEŹĆ ROWER SAMOCHODEM EUROSERVICE VOLVO WARSZAWA
 • bagażnik może być zamontowany na stałe (uchwyty na rower się składa / demontuje się jedynie uchwyty rowerowe) zatem do montażu rowerów można przystąpić od razu,
 • po włożeniu rowerów na dach montaż przebiega łatwo i dość sprawnie, rowery zamontowane na dachu nie ograniczają widoczności w oknach czy lusterkach samochodu,
 • pozostaje nam wolna przestrzeń bagażowa wewnątrz i swobodny do niej dostęp,
 • rowery są w mniejszym stopniu narażone na brud i kurz czy pryskające błoto, a także odpryskujące kamyki,
 • poprzeczki mogą być wykorzystane do transportu innego ładunku lub sprzętu, np. kajaka czy nart w zimie lub montażu np. boxu dachowego lub obu rzeczy jednocześnie czyli np. roweru i boxu.
Bagażnik rowerowy volvo na hak holowniczy, 3-4 rowery euroservice volvo warszawa

Wygodny transport Waszych rowerów

Bagażnik rowerowy na hak

Jaki bagażnik na rower na dach wybrać aby czuć się bezpiecznie?

Produkty do transportu rowerów czyli bagażniki rowerowe zgodnie z przepisami unijnymi powinny posiadać określone certyfikaty gwarantujące spełnienie wymaganych norm. W Unii certyfikat ten określany jest symbolem CE (oznaczenie/oznakowanie CE umieszczone na produkcie jest deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej).
W celu dodatkowego zabezpieczenia produkty poddawane są różnym testom, których efektem jest dodatkowy certyfikat dla tego rodzaju produktów, tj. City Crash Test. Zapewnia on, że o ile montaż był prawidłowy to przy zderzeniu przy prędkości do 50 km/h bagażnik pozostanie na dachu samochodu.

Na co trzeba zwrócić uwagę – przepisy i inne normy oraz funkcjonalność

 • poprawność montażu i zabezpieczenia przewożonych rowerów,
 • załadunek rowerów wymaga wysiłku zwłaszcza na wyższe auta,
 • nie dopuszcza się przewożenia w ten sposób rowerów elektrycznych (sprawdź: bagażnik Volvo na rower elektryczny),
 • max. załadunek na dachu – przestrzegamy norm zalecanych przez producenta dotyczących udźwigu dachu samochodu, jak i samego bagażnika, przyjmuje się, że łączna waga nie powinna przekraczać 60 kg dla aut osobowych, do 70 dla aut terenowych i kombi
 • zużycie paliwa – opory powietrza, na jakie napotka nasz rowerowy „załadunek” na dachu z pewnością wpłynie na zwiększenie zużycia paliwa podczas jazdy,
 • ograniczenie prędkości jazdy z rowerami na dachu – polskie prawo nie określa precyzyjnie tego parametru, zatem należy kierować się zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim i innych podróżujących a także i chyba przede wszystkim zaleceniami z instrukcji zakupionego sprzętu. Przyjmuje się, ze optymalna prędkość z ładunkiem na dachu samochodu wynosi do 130 km/h, powyżej 100 km/h często dochodzi do kabiny większy hałas,
 • pamiętajmy, że kilka rowerów na dachu zmienia aerodynamikę samochodu – rowery działają jak żagiel zatem mogą spowalniać rozpędzanie samochodu, wpływać na manewry pod wpływem podmuchów wiatru – auto jest wtedy jeszcze bardziej na nie podatne,
 • nasz samochód z rowerami jest wyższy o ponad 1 metr – trzeba mieć na to wzgląd przy jeździe w tunelach, pod wiaduktami czy też po zadrzewionych drogach z nisko osadzonymi koronami i gałęziami drzew – rowery mogą się uszkodzić, porysować a w najgorszym wypadku zostać strącone z dachu.

TRANSPORT ROWERÓW W BAGAŻNIKU NA HAKU

BAGAŻNIK ROWEROWY NA HAK DO SAMOCHODU

Kolejnym z często wybieranych rozwiązań do transportu rowerów samochodem jest bagażnik montowany na hak. Opcja ta wymaga przede wszystkim wyposażenia auta w hak. Hak do Volvo można domontować w każdej chwili. Jest to element składany więc praktycznie niewidoczny. w momencie, kiedy chcemy zamontować bagażnik na hak wystarczy go odblokować i ustabilizować, co zaprezentuje na filmie Kasia Glinka. Pani Kasia wybrała do swojego Volvo XC40 właśnie bagażnik na hak. Dlaczego? Za chwilkę się dowiecie.

Katarzyna Glinka: „To bardzo proste, VOILA!”

Poradnik jak przewiezc rower samochodem Euroservice Volvo Warszawa bagaznik rowerowy Volvo_v

Katarzyna Glinka:

"To bardzo proste, VOILA!"

bagażnik na rower na hak do Volvo wybór Kasia Glinka

Pani Kasia Glinka jest drobną, niewysoką osóbką zatem wkładanie roweru na dach samochodu typu SUV zupełnie odpada. Dzięki temu rozwiązaniu :

 • nie męczymy się i nie prosimy o pomoc w przypadku montażu rowerów na bagażnik,
 • nie musimy uważać na wiadukty czy nisko opadające gałęzie drzew lub wjazd na parking podziemny,
 • nie mamy bagażnika na stałe – łatwy w demontażu można zdjąć i zostawić w garażu lub nawet zabrać do bagażnika wewnętrznego (jeśli mógłby nam się przydać) a hak w Volvo chowamy za pomocą jednego kliknięcia,
 • samochód się spokojnie prowadzi gdyż rowery nie wpływają na aerodynamikę auta, nie podlegają wpływom wiatru i nie zmieniają charakteru jazdy samochodu.
 • ------------------------------------------------------------------

Dzięki bagażnikowi rowerowemu na hak możemy przetransportować do 3 rowerów jednocześnie i bez problemu dostać się do bagażnika wewnętrznego w razie potrzeby.

Na co uważać przy wyborze bagażnika rowerowego na hak?

Polskie prawo dopuszcza tak formę transportu roweru jednak wymaga spełnienia warunków zapewniających bezpieczeństwo, w tym wypadu widoczność oświetlenia i tablicy z numerami rejestracyjnymi samochodu. Często tańsze rozwiązania, niekompatybilne z samochodem narażają nas na otrzymanie mandatu.

Do swojego Volvo dobierzesz pełen zestaw kompatybilnych, oryginalnych i spasowanych elementów, które pozwolą Ci na bezpieczny i zgodny z przepisami transport Twoich jednośladów.

Bagażnik rowerowy na hak do Volvo wymaga podstawy czyli haka.

Składany hak holowniczy – łatwy w obsłudze dzięki elektrycznemu sterowaniu za pomocą przycisku w bocznej części bagażnika wewnętrznego samochodu. Wciśniecie przycisku zwalnia blokadę, hak się wysuwa a następnie ręcznie stabilizujemy hak i blokujemy w pozycji do użycia. Na przycisku znajduję się lampka kontrolna, której światło potwierdza właściwą, zablokowaną pozycję haka. Jeśli hak zostanie odblokowany w zespole wskaźników samochodu pojawia się komunikat ostrzegawczy.

Hak holowniczy jest wyposażony w system „Fix4Bike”. Umożliwia montaż akcesoriów, które zostaną specjalnie przygotowane z myślą o systemie „Fix4Bike” czyli elementów platformy do przewozu rowerów.

Hak holowniczy jest dostarczany wraz ze świadectwem homologacji i jest gotowy do zamontowania.

bagażnik na hak do Volvo Euroservice delaer volvo

OFERTA BAGAŻNIKÓW ROWEROWYCH NA HAK VOLVO

Bagażniki rowerowe na hak

Bagażniki rowerowe Volvo na hak z systemem Fix4Bike są idealnie dopasowane do haka a także łatwe w montażu. Precyzyjna blokada lub jej zwolnienie odbywa się przy użyciu zacisku do haka holowniczego – można go również łatwo otworzyć przy użyciu ergonomicznego uchwytu co zaprezentuje nam Katarzyna Glinka w video.
Bagażnik rowerowy ma funkcję przechylania, co pozwala w łatwy sposób sięgnąć cokolwiek z wewnętrznego bagażnika samochodu. Wykorzystamy w tym celu stopy a wolne ręce będą mogły przytrzymać odchylające się rowery. I tu ponownie skorzystamy z instruktażu Kasi Glinki.

BAGAŻNIKI VOLVO ZAWIERAJĄ LISTWY OŚWIETLENIOWE I MIEJSCE NA TABLICE REJESTRACYJNĄ (MOŻNA ZAWNIOSKOWAĆ O WYDANIE DODATKOWEJ, TRZECIEJ TABLICY W WYDZIALE KOMUNIKACJI)

 

Bagażnik rowerowy na hak dedykowany do transportu rowerów elektrycznych, dzięki dużemu odstępowi pomiędzy uchwytami na koła pozwala na osadzenie nawet dwóch rowerów elektrycznych. Uchwyty na koła mają rónież zwiększoną długość, co umożliwia przewożenie rowerów o rozstawie osi do 1300 mm.

ATESTY I CERTYFIKATY VOLVO

BAGAŻNIKI ROWEROWE VOLVO POSIADAJĄ WSZYSTKIE WAŻNE I WYMAGANE TESTY I CERTYFIKATY: EEC, TÜV, CITY CRASH, EUROBE I INNE.

JAK PRZEWIEŹĆ ROWER BEZ BAGAŻNIKA

TRANSPORT ROWERU W PRZYCZEPCE ZA SAMOCHODEM

Rower można oczywiście przewieźć w przyczepce. W takim wypadku niezbędny na wyposażeniu samochodu jest również hak holowniczy. Najczęściej przyczepki stosuje się do przewiezienia znacznej ilości rowerów, np. ok. 20 szt. i wykorzystuje się specjalistyczne jej warianty.

Należy jednak pamiętać, że prawo w Polsce wymaga aby każda przyczepka była zarejestrowana (wniosek z dowodem zakupu składamy w wydziale komunikacji) i ubezpieczona. Konieczna jest również trzecia tablica wydawana raczej w pakiecie przy rejestracji.

W tym wypadku również obowiązuje nas dbałość o sprawne oświetlenie przyczepy.

Jazda samochodem z przyczepą jest w Polsce obwarowana ograniczeniami prędkości – korzystając z przyczepki, warto pamiętać o dopuszczalnej maksymalnej prędkości:

 • 50 km/h w terenie zabudowanym,
 • 70 km/h poza terenem zabudowanym,
 • 80 km/h na drogach ekspresowych i autostradach.

PRZEWÓZ ROWERÓW WEWNĄTRZ SAMOCHODU

Najszybciej i najłatwiej, ale przy pewnych ograniczeniach, przewieziemy rowery w naszym samochodzie w przestrzeni bagażowej po złożeniu tylnych kanap.

W tym wypadku tym samym samochodem mogą podróżować maksymalnie dwie osoby a sprzęt musi być raczej mniejszych rozmiarów i lekki,  jeśli oczywiście nie chcemy demontować go w najdrobniejszych detalach.

Koszty czy inwestycja w taki rodzaj transportu będą stosunkowo niewielkie jednak warto pomyśleć o zabezpieczeniu go przy pomocy:

 • specjalnych pokrowców – pozwalających głównie na zabezpieczenie sprzętu/ramy przed obiciami i zarysowaniami;
 • taśm czy pasów zabezpieczających – ważne, aby podczas hamowania rowery nie miały szansy przesuwać się, a tym bardziej przelecieć do przodu;
 • stojaków rowerowych – można transportować rowery w pozycji stojącej, najczęściej po demontażu przednich kół, w niektórych samochodach pomieścimy wtedy nawet 4 rowery.
NULL
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Nobile Cars – dealer i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Nobile Cars – dealer i serwis Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.