Temat smogu powraca co roku wraz z początkiem okresu jesienno-zimowego. Smog jest mieszaniną, która powstaje na skutek zanieczyszczenia powietrza i niekorzystnych warunków atmosferycznych. To pewien rodzaj „chmury” unoszącej się nad miastem, która zawiera w sobie szczególnie niebezpieczne pyły zawieszone PM 2.5. Biorąc pod uwagę inne zanieczyszczenia atmosferyczne to właśnie PM 2.5 jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia, ze względu na swoją drobną, niezauważalną strukturę.
Marka Volvo znana na całym świecie ze szczególnego nacisku na bezpieczeństwo i podwyższony komfort jazdy. Wprowadzenie ograniczników prędkości czy kamer monitorujących kierowcę to usprawnienia, które zwiększają bezpieczeństwo pojazdów. System poprawy powietrza w samochodach marki Volvo jest natomiast jednym z ulepszeń mających na celu zadbać o jakość oddychania.
System poprawy powietrza w samochodach Volvo
System poprawy powietrza w samochodach Volvo to nowoczesna technologia, która pozwala zatrzymać 95% szkodliwych zanieczyszczeń. Innowacyjny system wyłapuje wszelkie nieczystości, takie jak na przykład kurz czy pyłki roślinne a także węglowodory i tlenki azotu. Technologia skutecznie pomaga redukować lub eliminować poziom wszelkich zanieczyszczeń i zawieszonych pyłów PM 2.5. W efekcie powietrze we wnętrzu samochodów Volvo jest w pełni bezpieczne oraz nieuciążliwe dla tych, którzy cierpią na astmę czy alergie. To przekłada się na podwyższony komfort jazdy, a przede wszystkim zdrowie tych, którzy dużą ilość czasu spędzają w samochodzie.
Jak działa technologia oczyszczająca powietrze? Pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, to zasługa zaawansowanego filtra i czujników monitorujących. Cząsteczki w powietrzu, które próbuje przedostać się do wnętrza kabiny zostają ujemnie naładowane, a następnie wyłapywane przez filtr, który jest naładowany dodatnio. W efekcie tego, cząstki znajdujące się w doprowadzanym powietrzu są skutecznie zatrzymywane przez filtr i nie przedostają się do środka. Ponadto, poziom szkodliwych pyłów zmieszanych PM 2.5 we wnętrzu samochodu jest nadzorowany przez innowacyjny system. Dzięki temu, zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą stale monitorować jakość powietrza w kabinie i mieć pewność, że jest ono w pełni czyste i niezagrażające zdrowiu.
Rozwój technologii elektrycznej marki Volvo to jeden z etapów w drodze do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i dbania o czystość powietrza. Samochody z napędem elektrycznym nie wpływają negatywnie na otoczenie zewnętrzne a jonizacja powietrza w samochodach Volvo skutecznie chroni użytkowników przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami.