Elektryczne Volvo, bliżej niż kiedykolwiek.

Elektryczne samochody Volvo

Troska o ludzi była dla Volvo zawsze priorytetem. Komfort, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne znajdywały odzwierciedlenie w pojazdach szwedzkiej marki niemal od samego początku. Wystarczy przypomnieć innowacyjny katalizator trójfunkcyjny zmniejszający o 90% emisję spalin, który pojawił się w pojazdach Volvo już w połowie lat 70-tych czy 3-punktowy pas bezpieczeństwa, opracowany już w 1959 roku także przez inżyniera szwedzkiej marki. Tak też jest dzisiaj.

 

Samochody elektryczne Volvo Recharge to technologia przyszłości, z której możemy korzystać już dzisiaj wybierając spośród samochodów Volvo wyposażonych w całkowicie elektryczny układ napędowy, modeli Hybryda plug-in Recharge stanowiących połączenie silnika elektrycznego i silnika spalinowego oraz modeli Volvo w technologii Mild hybrid. W świecie, w którym zasoby nieodnawialnych surowców naturalnych kurczą się w zastraszającym tempie, a środowisko jest coraz bardziej narażone na działanie spalin zasilanie prądem wydaje się jedyną słuszną drogą. Wprowadza ją również strategia marki na kolejne lata, zgodnie z którą:

  • Volvo od 2019 roku produkuje wyłącznie samochody z silnikami hybrydowymi oraz na prąd – te klasyczne, wyłącznie na benzynę lub ropę odchodzą do lamusa historii,
  • Od 2021 roku marka wprowadziła na rynek nowe samochody elektryczne – zasilane w pełni na prąd, producent obiecuje, że pojawi się ich aż 5, także pod rozwijaną aktualnie marką Polestar.

Ekologiczne pojazdy z linii Volvo Recharge to wyraz troski marki o bezpieczną przyszłość. Do 2025 roku makra chce zmniejszyć ślad węglowy przypadający na każdy samochód o 40% w porównaniu z rokiem 2018, co ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji znacznie bardziej ambitnego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Nowe Volvo nie tylko na prąd

Docelowo samochody elektryczne mają stać się jedynymi produkowanymi samochodami w koncernach motoryzacyjnych. Preces restrukturyzacji produkcji w pełni elektrycznych samochodów potrwa jeszcze kilka a nawet kilkanacie lat. Wraz z pojawianiem się coraz większej ilości samochodów na prąd, rozbudowy wymaga sieć urządzeń pozwalająca na ich ładowanie. Zważywszy na ten fakt dziś kluczową rolę w świecie nowoczesnej motoryzacji odgrywają pojazdy z silnikiem hybrydowym, a więc takim, który łączy zasilanie elektryczne z tradycyjnym.

W hybrydowych pojazdach Volvo stosuje się technologię plug-in, która pozwala kierowcy wybrać jeden z trzech trybów jazdy – hybrydowy, zupełnie elektryczny, jak i power, który zapewnia maksymalne osiągi. Takie rozwiązanie zostało zastosowane m.in. w limuzynie Volvo V90, co udowadnia, że marka po raz kolejny efektywnie połączyła ekonomikę i ekologię jazdy z wysoką mocą pojazdów.

Hybryda plug-in Recharge – jak bardzo elektryczny jesteś?

Volvo Recharge z systemem plug-in łączy w sobie moc silnika elektrycznego i silnika spalinowego, zapewniając zerową emisję spalin podczas pracy w trybie całkowicie elektrycznym. Jednocześnie hybryda Volvo Recharge plug-in umożliwia wybór najbardziej optymalnego trybu pracy – od elektrycznego trybu Pure, przez dynamiczny tryb Power, po niezwykle wydajny tryb Hybrid – dając Ci pełną kontrolę na zużyciem paliwa, emisją spalin oraz dynamiką pracy silnika.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych oraz pojazdach hybrydowych Volvo, odwiedź jeden z salonów Nobile Cars. Jako autoryzowany dealer z ponad 50-letnim doświadczeniem oferujemy Ci wszystkie najnowsze modele szwedzkiej marki. Przyjdź, porozmawiaj i poznaj już dziś technologie przyszłości!

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ TESTOWĄ W PEŁNI ELEKTRYCZNYM VOLVO XC40

jazda testowa elektryczne volvo xc40XC40

KASIA GLINKA JUŻ PRZETESTOWAŁA!

Jazda testowa elektrycznym Volvo XC40

Nasza ambasadorka – aktorka Katarzyna Glinka – już odbyła jazdę testową nowym w pełni elektrycznym Volvo XC40 Reacharge. Zobacz video skrótowo ukazujące jej wrażenia. A oto atuty posiadania elektrycznego samochodu:

  • Cicha, przyjemna jazda – praktycznie nie słychać pracy silnika
  • Optymalny zasięg – już ponad 400 km
  • Przyspieszenie – szybkość reakcji i dynamika jazdy
  • Jazda bez korków – możliwość korzystania z buspasów
  • Mniejsze koszty parkowania – możliwość korzystania z darmowych miejsc parkingowych
  • ZERO EMISJI – zielona tablica rejestracyjna oznacza jazdę bez szkody dla środowiska

W PEŁNI ELEKTRYCZNE MODELE VOLVO

Volvo XC40 Recharge oraz Volvo C40 Recharge

Volvo XC40 Recharge

czyli żadnych kompromisów

Volvo XC40 Recharge – czyli żadnych kompromisów

XC40 Recharge nie zmusza Cię do wyboru między mocą a odpowiedzialną jazdą. Po prostu wsiądź, wybierz bieg i ciesz się komfortem jazdy przy użyciu tylko jednego pedału oraz imponującą siłą napędu elektrycznego przy zerowej emisji spalin.

Jak daleko możesz dojechać swoim elektrycznym SUV-em po jednym ładowaniu?
Bateria naładowana w 100% to 418 km przyjemności z jazdy. Dystans ten jednak w dużym stopniu zależy od stylu jazdy, tj. dynamiki i prędkości ale również, np. temperatury otoczenia. Powyższy zasięg możliwy jest do uzyskania przy optymalnych warunkach. Na mapie Polski pojawia się coraz więcej stacji oferujących szybkie ładowarki dla samochodów. Odpowiednie zaplanowanie podróży pozwoli nam przyjemnie i sprawnie dotrzeć do celu.

Ładowanie w trasie

Na trasie możesz szybko naładować XC40 Recharge w wersji Twin od 10% do 80% w około 37 minut. W czasie podróży ładowanie przez 15 min szybką łądowarką z prądm stałym zapewni nam dystans ok. 100 km.

Ładowanie w domu

W celu zapewnienia wygodnego ładowania w domu zalecamy zainstalowanie ściennej stacji Wallbox.

Częstotliwość ładowania zależy od tego, jaki dystans przejeżdżasz zazwyczaj w ciągu dnia, oraz od zasięgu Twojego samochodu.

Krótkie dystanse
Samochód całkowicie elektryczny powinien zapewniać zasięg wystarczający na codzienne dojazdy i prawdopodobnie trzeba będzie go ładować tylko kilka razy w tygodniu. Samochodem hybrydowym plug-in można jechać w obie strony w trybie elektrycznym, ale może on wymagać ładowania po każdym przejeździe w celu zminimalizowania zużycia paliwa.

Średnie dystanse
Samochód całkowicie elektryczny powinien zapewniać zasięg wystarczający na codzienne dojazdy, ale może wymagać ładowania w każdym punkcie docelowym. Hybryda plug-in będzie korzystać z zarówno z energii elektrycznej, jak i paliwa.

Dłuższe dystanse
Samochód całkowicie elektryczny może zapewnić wystarczający zasięg na przejechanie długiej trasy lub na weekendowy wyjazd, ale konieczne będzie zaplanowanie dostępnych możliwości ładowania. Hybryda plug-in będzie korzystać z zarówno z energii elektrycznej, jak i paliwa.

Ładowanie samochodu całkowicie elektrycznego
Aby maksymalnie wykorzystać żywotność akumulatora w samochodzie całkowicie elektrycznym, zalecamy ładowanie akumulatora prądem zmiennym do 90% jego pojemności na potrzeby typowych codziennych dojazdów, najlepiej nie dopuszczając przy tym do spadku poniżej 20% pojemności. Samochód będzie zapewniał duży zasięg na codzienne wyjazdy i prawdopodobnie w ciągu tygodnia będzie wymagane jedynie doładowywanie.

40 min do 2 godzin

Szybkie ładowanie prądem stałym (50–150 kW).

8-10 godzin

Szybkie ładowanie prądem zmiennym 11 kW / ze stacji Wallbox, np. w domu, w pracy.

Volvo C40 Recharge

Poznaj nasz pierwszy w pełni elektryczny crossover

444km   Zasięg na napędzie elektrycznym
4.7s  0–100 km/h
100% Bez użycia skóry
Google Wbudowane funkcje

Najlepsza nawigacja w swojej klasie
W pełni zintegrowane z C40 Recharge Mapy Google, obsługa głosowa możliwa dzięki Asystentowi Google, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i automatyczne korekty trasy pozwolą Ci bezproblemowo dotrzeć do celu.

Pomoc w znajdowaniu stacji ładowania
Możesz używać Map Google w swoim Volvo do znajdowania stacji ładowania. Jest to szczególnie przydatne podczas dłuższych podróży i może ułatwić zaplanowanie przyjemniejszej podróży.

Zawsze na czasie
C40 Recharge będzie automatycznie aktualizowane bezprzewodowo. Gdy tylko będzie on dostępny, będziesz mieć możliwość korzystania z samochodu, który jest ciągle ulepszany i zawsze na czasie.

Wyjątkowe wrażenia z odbioru multimediów i obsługa niewymagająca użycia rąk
Rozmawiaj z Google w swoim C40 Recharge i steruj funkcjami bez użycia rąk. Poprzez znany Ci interfejs możesz korzystać z funkcji rozrywkowych i być w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami — wystarczy wypowiedzieć polecenie. Dzięki dostępowi do aplikacji w Sklepie Play i wysokiej klasy systemowi audio Harman Kardon Ty, Twój samochód i Twoje życie nigdy nie były bliżej siebie.

 

Zrównoważona mobilność zredefiniowa

Wyróżniająca się linia boczna, podkreślona oryginalnymi detalami

Dzięki smukłej linii bocznej crossovera i kontrastującemu czarnemu dachowi, będącemu elementem wyposażenia standardowego, osłonom lusterek i innym spójnym akcentom sylwetka C40 Recharge robi duże wrażenie.

Światła pikselowe

Światła pikselowe zaprojektowano tak, aby zapobiegać oślepianiu innych użytkowników dróg. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu 84 pikselowych diod LED w każdym reflektorze, które dostosowują się do ruchu drogowego przed Twoim C40 Recharge, jednocześnie skutecznie oświetlając drogę przed Tobą.

Atmosfera we wnętrzu

Atmosfera we wnętrzu Inspirowana topografią półprzezroczysta i podświetlana listwa dekoracyjna tworzy naturalny, kojący blask i nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. W połączeniu z pozbawioną skóry tapicerką Connect o dynamicznym charakterze uzyskano atmosferę we wnętrzu, która odzwierciedla ekskluzywny charakter samochodu.

Wallbox

ładuj swoje Volvo szybko i bezpiecznie

Wallbox – ładowarka stworzona specjalnie dla Twojego Volvo
Wallbox można zainstalować na ścianie w pomieszczeniu lub na zewnątrz, w pobliżu miejsca parkowania samochodu. Jeśli na ścianie nie ma miejsca, można też zamówić słupek do zamontowania stacji Wallbox.
Stacja Wallbox jest wyposażona zintegrowany uchwyt na przewód oraz 5-metrowy przewód ładujący.
Wallbox oferuje moc do 11 kW podczas ładowania samochodu elektrycznego i do 3,5 kW podczas ładowania samochodu plug-in hybrid/Twin Engine.

Łączność WiFi
Funkcja łączności przez Wi-Fi umożliwia między innymi sprawdzenie stanu ładowania albo zaplanowanie ładowania przy użyciu telefonu komórkowego, komputera albo tabletu.

Sygnalizator LED
Z przodu stacji Wallbox znajduje się dynamiczny sygnalizator LED, który zmieniając kolor światła wyraźnie informuje na przykład o stanie ładowania.

Ładowanie prądem trójfazowym
Wallbox umożliwia ładowanie prądem trójfazowym 32 A, o ile instalacja elektryczna nieruchomości jest do tego przystosowana.

Instalacja Wallboxa

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją naszej ładowarki dostępnej w ofercie akcesoriów Volvo, pamiętaj, że przed zamówieniem instalacji, musimy zawsze przeprowadzić audyt w miejscu instalacji. Koszt takiego audytu to 615 zł brutto w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, lub 800 zł brutto w pozostałe dni. Jeżeli audyt potwierdzi, że instalacja jest możliwa, podamy jej dokładny koszt. Szacunkowy koszt w przypadku instalacji ładowarki Garo GLB w garażu, w którym również dostępne jest zasilające gniazdo 3-fazowe lub skrzynka rozdzielcza, może wynosić już od 550 PLN brutto. W przypadku instalacji ładowarki Garo GLB na zewnętrznej ścianie budynku, gdy potrzebne jest jej podłączenie do odległej o 10m skrzynki rozdzielczej, może wynosić już od 3800 PLN brutto

SPRAWDŹ KOSZT INSTALACJI WALLBOXA U SIEBIE 

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Nobile Cars – dealer i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Nobile Cars – dealer i serwis Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.